General

Úvodná strana
INZERCIA
FÓRUM
GALÉRIA
CHAT
KOMIKS
Kvízy
Prehľad akcií

Články

Vtáčkare
Chelicerata
Chov kŕmneho hmyzu
Slovník pojmov
Inteview
Literatúra

Chov vtáčkarov

Fotogaléria spermaték
Popis druhov
FAQ
Všeobecne
Potrava
Jedovatosť
Zvliekanie
Choroby
Rozmnožovanie
Určenie pohlavia
Bite reports Terárium
Veľkosť
Umiestnenie
Zariadenie
Technika
Rastliny

Kontakt

Naše bannery
Reklama
Napíšte nám
Links

Rastliny v teráriu

Sú vhodnejšie skôr k stromovým druhom pavúkov. Neodporúčam Vám dávať ich norovým a zemným vtáčkarom, za niekoľko dní ich úplne zničia. Do terária ich môžete priamo zasadiť alebo čo odporúčam ponechať v kvetináči, presadiť rastlinu do novej nie chemicky upravovanej zeminy a tú pôvodnú vyhodiť. Nezabudnite, že lignocel a rašelina sú chudobné na živiny. Rastliny preto saďte do pôdy pre nich vhodnej bez vyživovacích a chemických prísad! V kvetináči sa Vám bude lepšie s rastlinou manipulovať. Do terária neumiestňujte kaktusy a žiadne rastliny s tŕňmi a ostrými hranami. Vhodné sú skôr robustné druhy rastlín: Epipremnum pinnatum, druhy rodu Scindapsus, Syngonium.

Odporúčajú sa aj nasledovné druhy:

Epipremnum pinnatum – Teplota 20 – 22 stupňov, nenáročný na svetlo a vodu potrebuje dobré vetranie.

Scindapsus aureus – Potosovec zlatý – mierne náročný na svetlo a vodu. Rýchlo rastúca plazivá rastlina veľmi dobre sa vie prispôsobiť, odolná i na veľké zaťaženie. Choroby a škodcov zvyčajne nemá.

Maranta leuconeura – Maranta rebernatá – má pekne zafarbené listy, má rada teplo a nemá rada suchý vzduch je dobré ju presadiť do rašelinového substrátu. Teplota 20 – 25 stupňov.Častejšie ju sprejujte odvápnenou vodou. Od septembra do februára znížte množstvo zálievky.

Philodendron scandens - Filodendron šplhavý – závesná rastlina, skromná na svetlo a teplo, stredne náročný na vodu. Kvet vhodný pre začiatočníkov pre jeho ľahké ošetrovanie a nenáročnosť.

Sansevieria Trifasciata - Sansevieria trojpása - Nie je náročná na vlhkosť vzduchu. Vyžaduje mierne vlhkú pôdu neznáša premočenie, nemá rada priame slnečné žiarenie a teplotu pod 10 stupňov. Škodcovia sa na nej objavujú len veľmi zriedkavo.

Hypoestes Phyllostachya – veľmi pekná rastlina s ružovo červenými bodkami na listoch, stredne náročná na svetlo a vodu.

Sceptic

 

Nové príspevky vo fóre

V príprave

Audit návštevnosti TOPlist.cz